- Part # PR03000203901JAC00
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
PR03000203901JAC00
METAL FILM RESISTOR
3.9 KOHM
3 W
5%
RESISTANCE:3.9KOHM
PRODUCT RANGE:PR03 SERIES
POWER RATING:3W
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 5%
RESISTOR CASE STYLE:AXIAL LEADED
VOLTAGE RATING:750V
RESISTOR ELEMENT TYPE:METAL FILM
NO. OF PINS:2ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 12/5/2024
PR03000203901JAC00
Specifications
- Part # PR03000203901JAC00
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
PR03000203901JAC00
METAL FILM RESISTOR
3.9 KOHM
3 W
5%
RESISTANCE:3.9KOHM
PRODUCT RANGE:PR03 SERIES
POWER RATING:3W
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 5%
VOLTAGE RATING:750V