- Part # PR03000203902JAC00
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
PR03000203902JAC00
METAL FILM RESISTOR
39 KOHM
3 W
5%
RESISTANCE:39KOHM
VOLTAGE RATING:750V
RESISTOR CASE STYLE:AXIAL LEADED
POWER RATING:3W
RESISTANCE TOLERANCE: 5%
PRODUCT RANGE:PR03 SERIES
RESISTOR ELEMENT TYPE:METAL FILM
ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 12/5/2024
PR03000203902JAC00
Specifications
- Part # PR03000203902JAC00
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
PR03000203902JAC00
METAL FILM RESISTOR
39 KOHM
3 W
5%
RESISTANCE:39KOHM
VOLTAGE RATING:750V
POWER RATING:3W
RESISTANCE TOLERANCE: 5%