- Part # PR03000203909JAC00
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
PR03000203909JAC00
RESISTOR
METAL FILM
39 OHM
3 W
5%
RESISTANCE:39OHM
RESISTANCE TOLERANCE:ª 5%
POWER RATING:3W
VOLTAGE RATING:750V
TEMPERATURE COEFFICIENT:ª 25
Last Value Update: 12/5/2024
PR03000203909JAC00
Specifications
- Part # PR03000203909JAC00
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
PR03000203909JAC00
RESISTOR
METAL FILM
39 OHM
3 W
5%
RESISTANCE:39OHM
RESISTANCE TOLERANCE:ª 5%
POWER RATING:3W
VOLTAGE RATING:750V