- Part # ZPSA40-36
- Category Integrated Circuits
- Category Power Supply/Voltage Converter PC Board Mount
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
ZPSA4036
1 O/P
40W
1.11A
36V
POWER RATING (FORCED COOLING):-
POWER RATING (CONVECTION COOLING):40W
INPUT VOLTAGE VAC:90V AC TO 264V AC
HEIGHT:27.1MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/22/2025
ZPSA40-36
Specifications
- Part # ZPSA40-36
- Category Integrated Circuits
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
ZPSA4036
1 O/P
40W
1.11A
36V