- Part # ZPSA40-3R3
- Category Integrated Circuits
- Category Power Supply/Voltage Converter PC Board Mount
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
ZPSA403R3
1 O/P
20W
6A
3.3V
POWER RATING (FORCED COOLING):-
POWER RATING (CONVECTION COOLING):40W
INPUT VOLTAGE VAC:90V AC TO 264V AC
HEIGHT:27.1MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
ZPSA40-3R3
Specifications
- Part # ZPSA40-3R3
- Category Integrated Circuits
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
ZPSA403R3
1 O/P
20W
6A
3.3V