- Part # ZPSA40-30
- Category Integrated Circuits
- Category Power Supply/Voltage Converter PC Board Mount
- Weight 0.41 lbs
Product Information
Description:
ZPSA4030
AC-DC CONVERTER
OPEN FRAME
1 O/P
40W
1.33A
30V
POWER SUPPLY APPLICATIONS:ITE
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
POWER RATING (FORCED COOLING):-
POWER RATING (CONVECTION COOLING):40W
INPUT VOLTAGE VAC:90V AC TO 264V AC
HEIGHT:27.1MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/5/2024
ZPSA40-30
Specifications
- Part # ZPSA40-30
- Category Integrated Circuits
- Weight 0.41 lbs
Product Information
Description:
ZPSA4030
AC-DC CONVERTER
OPEN FRAME
1 O/P
40W
1.33A
30V
POWER SUPPLY APPLICATIONS:ITE
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT