- Part # DPP120-24-3
- Category Integrated Circuits
- Category Power Supply/Voltage Converter PC Board Mount
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
DPP120243
1 O/P
120W
5A
24V
POWER SUPPLY APPLICATIONS:ITE
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX:120W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:24VDC
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:5A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:-
HEIGHT:124MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/22/2025
DPP120-24-3
Specifications
- Part # DPP120-24-3
- Category Integrated Circuits
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
DPP120243
1 O/P
120W
5A
24V
POWER SUPPLY APPLICATIONS:ITE
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX:120W
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:5A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:-