- Part # B72214S140K101
- Category Components
- Category Varistor/MOV
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72214S140K101
VARISTOR
43V
14MM DISC
PRODUCT RANGE:STANDARD SERIES
VOLTAGE RATING VAC:14V
VOLTAGE RATING VDC:18V
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:43V
VARISTOR CASE ST
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Also Known As
Alternate Part No:
- EPCOS B72214S140K101V57
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/1/2016
B72214S140K101
Specifications
- Part # B72214S140K101
- Category Components
- Category Varistor/MOV
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72214S140K101
VARISTOR
43V
14MM DISC
PRODUCT RANGE:STANDARD SERIES
VOLTAGE RATING VAC:14V
VOLTAGE RATING VDC:18V
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:43V