- Part # B72214S350K101
- Category Components
- Category Varistor/MOV
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B72214S350K101
VARISTOR
110V
14MM DISC
VOLTAGE RATING VAC 35V
VOLTAGE RATING VDC 45V
PRODUCT RANGE STANDARD SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX 110V
VARISTOR CASE STYLE DISC 14MM
PEAK SURGE CURRENT @ 8/20 S 1KA
OPERATING TEMPERATURE MIN -40 C ROHS COMPLIANT:
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 9/22/2020
B72214S350K101
Specifications
- Part # B72214S350K101
- Category Components
- Category Varistor/MOV
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B72214S350K101
VARISTOR
110V
14MM DISC
VOLTAGE RATING VAC 35V
VOLTAGE RATING VDC 45V
PRODUCT RANGE STANDARD SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX 110V
VARISTOR CASE STYLE DISC 14MM