- Part # B72214S2131K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B72214S2131K101
VARISTOR
MOV
340V
DISC 14MM
VOLTAGE RATING VAC:130V
VOLTAGE RATING V DC:170V
PRODUCT RANGE:B722 ADVANCED SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:340V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 14MM
VARISTOR TYPE:METAL OXIDE VARISTOR (MOV)
PEAK SURGE ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 12/2/2025
B72214S2131K101
Specifications
- Part # B72214S2131K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B72214S2131K101
VARISTOR
MOV
340V
DISC 14MM
VOLTAGE RATING VAC:130V
VOLTAGE RATING V DC:170V
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:340V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 14MM