- Part # B72214S0301K101
- Category Components
- Category Varistor/MOV
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72214S0301K101
VARISTOR
300V
4.5KA
470V TYP
DISC 14MM
RADIAL
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Also Known As
Alternate Part No:
- TDK EPCOS S14K300
- FARNELL B72214S0301K101
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
B72214S0301K101
Specifications
- Part # B72214S0301K101
- Category Components
- Category Varistor/MOV
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
B72214S0301K101
VARISTOR
300V
4.5KA
470V TYP
DISC 14MM