- Part # B72214S0131K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B72214S0131K101
(PRICE/EACH)
VARISTOR
34.0J
130VAC
VOLTAGE RATING VAC:130V
VOLTAGE RATING V DC:170V
PRODUCT RANGE:B722 SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:340V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 14MM
VARISTOR TYPE:METAL OXIDE VARISTOR (MOV)
PEAK SURGE CURRENT @ ROHS COMPLIANT
Last Value Update: 12/2/2025
B72214S0131K101
Specifications
- Part # B72214S0131K101
- Category Machine Parts
- Category Clamp
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B72214S0131K101
(PRICE/EACH)
VARISTOR
34.0J
130VAC
VOLTAGE RATING VAC:130V
VOLTAGE RATING V DC:170V
PRODUCT RANGE:B722 SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:340V
VARISTOR CASE STYLE:DISC 14MM