- Part # B72207S350K101
Description:
B72207S350K101
VARISTOR
110V
7MM DISC
PRODUCT RANGE:STANDARD SERIES
VOLTAGE RATING VAC:35V
VOLTAGE RATING VDC:45V
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:110V
VARISTOR CASE S
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/1/2016
B72207S350K101
Specifications
- Part # B72207S350K101
Description:
B72207S350K101
VARISTOR
110V
7MM DISC
PRODUCT RANGE:STANDARD SERIES
VOLTAGE RATING VAC:35V
VOLTAGE RATING VDC:45V
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:110V