- Part # B72207S300K101
Description:
B72207S300K101
VARISTOR
93V
7MM DISC
VOLTAGE RATING VAC 30V
VOLTAGE RATING VDC 38V
PRODUCT RANGE STANDARD SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX 93V
VARISTOR CASE STYLE DISC 7MM
PEAK SURGE CURRENT @ 8/20 S 250A
OPERATING TEMPERATURE MIN -40 C ROHS COMPLIANT YE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 9/22/2020
B72207S300K101
Specifications
- Part # B72207S300K101
Description:
B72207S300K101
VARISTOR
93V
7MM DISC
VOLTAGE RATING VAC 30V
VOLTAGE RATING VDC 38V
PRODUCT RANGE STANDARD SERIES
CLAMPING VOLTAGE VC MAX 93V
VARISTOR CASE STYLE DISC 7MM