- Part # B43564A4108M
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
B43564A4108M
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF 350V 20%
SCREW
PRODUCT RANGE:B43564 SERIES
CAPACITANCE:1000 F
CAPACITANCE TOLERANCE:20%
VOLTAGE RATING:350
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/1/2016
B43564A4108M
Specifications
- Part # B43564A4108M
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
B43564A4108M
SCREW
PRODUCT RANGE:B43564 SERIES
CAPACITANCE:1000 F
CAPACITANCE TOLERANCE:20%