- Part # B45196H1107M309
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B45196H1107M309
CAPACITOR TANT
100UF
6.3V
6032-28 20%
CAPACITANCE:100 F
CAPACITANCE TOLERANCE: 20%
VOLTAGE RATING:6.3V
CAPACITOR CASE STYLE:6032-28
OPERATING
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 2/26/2014
B45196H1107M309
Specifications
- Part # B45196H1107M309
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B45196H1107M309
CAPACITOR TANT
100UF
6.3V
6032-28 20%
CAPACITANCE:100 F
CAPACITANCE TOLERANCE: 20%
VOLTAGE RATING:6.3V