- Part # B43508A9477M
Description:
B43508A9477M
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 470UF 400V 20%
SNAP-IN
PRODUCT RANGE:B43508 SERIES
CAPACITANCE:470 F
CAPACITANCE TOLERANCE:20%
VOLTAGE RATING:400
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/1/2016
B43508A9477M
Specifications
- Part # B43508A9477M
Description:
B43508A9477M
SNAP-IN
PRODUCT RANGE:B43508 SERIES
CAPACITANCE:470 F
CAPACITANCE TOLERANCE:20%