- Part # B43508B9567M
Description:
B43508B9567M
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 560UF 400V 20%
SNAP-IN
PRODUCT RANGE:B43508 SERIES
CAPACITANCE:560 F
CAPACITANCE TOLERANCE:20%
VOLTAGE RATING:400
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/1/2016
B43508B9567M
Specifications
- Part # B43508B9567M
Description:
B43508B9567M
SNAP-IN
PRODUCT RANGE:B43508 SERIES
CAPACITANCE:560 F
CAPACITANCE TOLERANCE:20%