- Part # B32674D4155K
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.05 lbs
Product Information
Description:
B32674D4155K
FILM CAPACITOR
B32674 SERIES
POLYPROPYLENE
1.5 UF CAPACITANCE
450 V
275 VAC
10% TOLERANCE
2-PIN
STRAIGHT LEAD
RADIAL TERMINATION
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 9/1/2023
B32674D4155K
Specifications
- Part # B32674D4155K
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.05 lbs
Product Information
Description:
B32674D4155K
FILM CAPACITOR
B32674 SERIES
POLYPROPYLENE
1.5 UF CAPACITANCE
450 V
275 VAC
10% TOLERANCE