- Part # B32653A4105J
Description:
B32653A4105J
CAPACITOR
1.0UF 400V CAPACITOR
1.0UF 400V
CAPACITANCE:1UF
VOLTAGE RATING
AC:200V
DC:400V
CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:POLYPROPYLEN
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/29/2014
B32653A4105J
Specifications
- Part # B32653A4105J
Description:
B32653A4105J
CAPACITOR
1.0UF 400V CAPACITOR
1.0UF 400V
CAPACITANCE:1UF
VOLTAGE RATING
AC:200V
DC:400V