- Part # B32653A2472J
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32653A2472J
CAPACITOR
4.7NF 2000V CAPACITOR
4.7NF 2000V
CAPACITANCE:4.7NF
VOLTAGE RATING
AC:700V
DC:2000V
CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:POLYPRO
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/29/2014
B32653A2472J
Specifications
- Part # B32653A2472J
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32653A2472J
CAPACITOR
4.7NF 2000V CAPACITOR
4.7NF 2000V
CAPACITANCE:4.7NF
VOLTAGE RATING
AC:700V
DC:2000V