- Part # B32559C3104K
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32559C3104K
CAPACITOR PEN FILM
0.1UF
250V
10%
RADIAL
CAPACITANCE 0.1 F
VOLTAGE RATING 250V
DIELECTRIC TYPE METALLIZED PET STACKED
CAPACITANCE TOLERANCE 10%
PRODUCT RANGE B32559C SERIES
CAPACITOR CASE STYLE LEAD SPACING 5MM
ROHS COMPLIANT
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 9/22/2020
B32559C3104K
Specifications
- Part # B32559C3104K
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32559C3104K
CAPACITOR PEN FILM
0.1UF
250V
10%
RADIAL
CAPACITANCE 0.1 F
VOLTAGE RATING 250V
CAPACITANCE TOLERANCE 10%
PRODUCT RANGE B32559C SERIES