- Part # B32559C6103K
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32559C6103K
CAPACITOR PEN FILM
0.01UF
400V
10%
RADIAL
CAPACITANCE 10000PF
VOLTAGE RATING 400V
DIELECTRIC TYPE METALLIZED PET STACKED
CAPACITANCE TOLERANCE 10%
PRODUCT RANGE B32559C SERIES
CAPACITOR CASE STYLE LEAD SPACING 5MM
ROHS COMPLIANT
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 9/22/2020
B32559C6103K
Specifications
- Part # B32559C6103K
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32559C6103K
CAPACITOR PEN FILM
0.01UF
400V
10%
RADIAL
CAPACITANCE 10000PF
VOLTAGE RATING 400V
CAPACITANCE TOLERANCE 10%
PRODUCT RANGE B32559C SERIES