- Part # B32529C1104K
Description:
B32529C1104K
CAPACITOR
0.1UF 100V CAPACITOR
0.1UF 100V
CAPACITANCE:0.1UF
VOLTAGE RATING
AC:63V
DC:100V
CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:POLYESTER
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/29/2014
B32529C1104K
Specifications
- Part # B32529C1104K
Description:
B32529C1104K
CAPACITOR
0.1UF 100V CAPACITOR
0.1UF 100V
CAPACITANCE:0.1UF
VOLTAGE RATING
AC:63V
DC:100V