- Part # B32529C105K
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32529C105K
CAPACITOR PEN FILM
1UF
63V
10%
RADIAL
PRODUCT RANGE:B32529 SERIES
CAPACITANCE:1 F
CAPACITANCE TOLERANCE:10%
CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:PEN (POL
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/1/2016
B32529C105K
Specifications
- Part # B32529C105K
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32529C105K
CAPACITOR PEN FILM
1UF
63V
10%
RADIAL
PRODUCT RANGE:B32529 SERIES
CAPACITANCE:1 F
CAPACITANCE TOLERANCE:10%