- Part # B32529C1103K
Description:
B32529C1103K
CAPACITOR PEN FILM
0.01UF
100V
10%
RADIAL
PRODUCT RANGE:B32529 SERIES
CAPACITANCE:0.01 F
CAPACITANCE TOLERANCE:10%
CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:P
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/1/2016
B32529C1103K
Specifications
- Part # B32529C1103K
Description:
B32529C1103K
CAPACITOR PEN FILM
0.01UF
100V
10%
RADIAL
PRODUCT RANGE:B32529 SERIES
CAPACITANCE:0.01 F
CAPACITANCE TOLERANCE:10%