- Part # B32529C105K189
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32529C105K189
(PRICE/TR) CAPACITOR PEN FILM
1UF
63V
10%
RADIAL
FULL REEL
CAPACITANCE:1¦F
VOLTAGE RATING:63V
DIELECTRIC TYPE:METALLIZED PET STACKED
CAPACITANCE TOLERANCE:¦ 10%
PRODUCT RANGE:B32529 SERIES
CAPACITOR CASE STYLE:-
LEAD SPACING:5MM ROHS COMPLIANT
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 9/22/2020
B32529C105K189
Specifications
- Part # B32529C105K189
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
B32529C105K189
(PRICE/TR) CAPACITOR PEN FILM
1UF
63V
10%
RADIAL
FULL REEL
CAPACITANCE:1¦F
VOLTAGE RATING:63V
CAPACITANCE TOLERANCE:¦ 10%
PRODUCT RANGE:B32529 SERIES
CAPACITOR CASE STYLE:-