- Part # BTA12-800CWRG
- Category Semiconductors
- Category Thyristor/SCR/Triac/Diac/Alternistor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
BTA12800CWRG
TRIAC
800 V
35 MA
12 A
120 A
1.3 V ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 11/18/2024
BTA12-800CWRG
Specifications
- Part # BTA12-800CWRG
- Category Semiconductors
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
BTA12800CWRG
TRIAC
800 V
35 MA
12 A
120 A
1.3 V ROHS COMPLIANT: YES