- Part # BTA10-600BWRG
- Category Semiconductors
- Category Thyristor/SCR/Triac/Diac/Alternistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
BTA10600BWRG
(PRICE/EACH)
TRIAC
600 V
50 MA
10 A
100 A
1.5 V
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/18/2022
BTA10-600BWRG
Specifications
- Part # BTA10-600BWRG
- Category Semiconductors
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
BTA10600BWRG
(PRICE/EACH)
TRIAC
600 V
50 MA
10 A
100 A
1.5 V