- Part # BTA12-600BRG
- Category Semiconductors
- Category Thyristor/SCR/Triac/Diac/Alternistor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
BTA12600BRG
THYRISTOR
TRIAC
600V
50MA
12A
120A
1.5V
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
BTA12-600BRG
Specifications
- Part # BTA12-600BRG
- Category Semiconductors
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
BTA12600BRG
THYRISTOR
TRIAC
600V
50MA
12A
120A
1.5V