- Part # BTA10-600BRG
- Category Semiconductors
- Category Thyristor/SCR/Triac/Diac/Alternistor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
BTA10600BRG
TRIAC
600 V
50 MA
10 A
100 A
1.5 V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
BTA10-600BRG
Specifications
- Part # BTA10-600BRG
- Category Semiconductors
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
BTA10600BRG
TRIAC
600 V
50 MA
10 A
100 A
1.5 V ROHS COMPLIANT: YES