- Part # PSM24-600S
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 7.42 lbs
Product Information
Description:
PSM24600S
SWITCHING POWER SUPPLY
24 VDC @ 25A/600W (ADJUSTABLE)
120/240 VAC NOMINAL INPUT
1-PHASE
ENCLOSED
METAL HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT
SCREW TERMINALS.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 2/12/2026
PSM24-600S
Specifications
- Part # PSM24-600S
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 7.42 lbs
Product Information
Description:
PSM24600S
SWITCHING POWER SUPPLY
24 VDC @ 25A/600W (ADJUSTABLE)
120/240 VAC NOMINAL INPUT
1-PHASE
ENCLOSED
METAL HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT