- Part # PSM12-078S
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
PSM12078S
RHINO SELECT PSM SERIES SWITCHING POWER SUPPLY
12 VDC @ 6.5A/78W (ADJUSTABLE)
120/240 VAC NOMINAL INPUT
1-PHASE
ENCLOSED
METAL HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT
REMOVABLE SCREW TERMINAL.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
PSM12-078S
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # PSM12-078S
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
PSM12078S
12 VDC @ 6.5A/78W (ADJUSTABLE)
120/240 VAC NOMINAL INPUT
1-PHASE
ENCLOSED
METAL HOUSING
35MM DIN RAIL MOUNT