- Part # CRCW1206196RFKEA
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
CRCW1206196RFKEA
(PRICE/TC) RES
THICK FILM
196R
1%
0.25W
1206
RESISTANCE:196OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:250MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:1206 [3216 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:GENERAL PURPOSE
VOLTAGE RATING:200V ROHS COMPLI
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Également connu sous le nom de
N° de pièce alternatif
- DALE ELECTRIC DALE CRCW1206196RFKEA
- DALE CRCW1206196RFKEA
- DALE ELECTRONIC DALE CRCW1206196RFKEA
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 05/12/2024
CRCW1206196RFKEA
Spécifications
- Part # CRCW1206196RFKEA
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
CRCW1206196RFKEA
(PRICE/TC) RES
THICK FILM
196R
1%
0.25W
1206
RESISTANCE:196OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:250MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:GENERAL PURPOSE