- Part # CRCW06035R10FNEA
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.01 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
CRCW06035R10FNEA
(PRICE/TC) RES
THICK FILM
5R1
1%
0.1W
0603
RESISTANCE:5.1OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:100MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0603 [1608 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:GENERAL PURPOSE
VOLTAGE RATING:75V ROHS COMPLIANT
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 22/05/2019
CRCW06035R10FNEA
Garantie Radwell de 2 ans
Changer de lieu
Spécifications
- Part # CRCW06035R10FNEA
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.01 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
CRCW06035R10FNEA
(PRICE/TC) RES
THICK FILM
5R1
1%
0.1W
0603
RESISTANCE:5.1OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
POWER RATING:100MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:GENERAL PURPOSE