- Part # STPS3H100UF
- Category Semiconductors
- Category Bridge Rectifier
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
STPS3H100UF
SCHOTTKY RECTIFIER
100V
3A
DO-221AA
REPETITIVE PEAK REVERSE VOLTAGE:100V
AVERAGE FORWARD CURRENT:3A
DIODE CONFIGURATION:SINGLE
DIODE CASE STYLE:DO-221AA
NO. OF PINS:2PINS
FORWARD VOLTAGE MAX:840MV
FORWARD SURGE CURRENT:75A ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 18/11/2024
STPS3H100UF
Spécifications
- Part # STPS3H100UF
- Category Semiconductors
- Category Bridge Rectifier
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
STPS3H100UF
SCHOTTKY RECTIFIER
100V
3A
DO-221AA
AVERAGE FORWARD CURRENT:3A
DIODE CONFIGURATION:SINGLE
DIODE CASE STYLE:DO-221AA
NO. OF PINS:2PINS
FORWARD VOLTAGE MAX:840MV