- Part # STB140NF75T4
Description du produit:
STB140NF75T4
(PRICE/TC) MOSFET
N CH
75V
120A
D2PAK
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:75V
CONTINUOUS DRAIN CURRENT ID:70A
ON RESISTANCE RDS(ON):0.0065OHM
TRANSISTOR MOUNTING:SURFACE MOUNT
RDS(ON) TEST VOLTAGE VGS:10V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 18/11/2024
STB140NF75T4
Spécifications
- Part # STB140NF75T4
Description du produit:
STB140NF75T4
(PRICE/TC) MOSFET
N CH
75V
120A
D2PAK
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:75V