- Part # BTA12-600SWRG
Description du produit:
BTA12600SWRG
THYRISTOR
TRIAC
600V
TO-220AB-3
PEAK REPETITIVE OFF STATE VOLTAGE:600V
GATE TRIGGER CURRENT MAX:10MA
AVERAGE ON STATE CURRENT:-
ON STATE RMS CURRENT:12A
THYRISTOR CASE STYLE:TO-220AB
NO. OF PINS:3PINS
PRODUCT RANGE:-
MSL:-ROHS COMPLIANT: YES
BTA12-600SWRG
Spécifications
- Part # BTA12-600SWRG
Description du produit:
BTA12600SWRG
THYRISTOR
TRIAC
600V
TO-220AB-3
GATE TRIGGER CURRENT MAX:10MA
AVERAGE ON STATE CURRENT:-
ON STATE RMS CURRENT:12A