- Part # BTA08-600BWRG
- Category Semiconductors
- Category Thyristor/SCR/Triac/Diac/Alternistor
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
BTA08600BWRG
TRIAC
600V
8A
TO-220AB
PEAK REPETITIVE OFF STATE VOLTAGE:600V
ON STATE RMS CURRENT:8A
TRIAC CASE STYLE:TO-220AB
GATE TRIGGER VOLTAGE MAX:1.3V
PEAK NON REPETITIVE SURGE CURRENT:80A
HOLDING CURRENT MAX:50MA
NO. OF PINS:3PINS ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 18/11/2024
BTA08-600BWRG
Spécifications
- Part # BTA08-600BWRG
- Category Semiconductors
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
BTA08600BWRG
TRIAC
600V
8A
TO-220AB
ON STATE RMS CURRENT:8A
TRIAC CASE STYLE:TO-220AB
GATE TRIGGER VOLTAGE MAX:1.3V
HOLDING CURRENT MAX:50MA