- Part # BTA06-600CRG
Description du produit:
BTA06600CRG
TRIAC
6A
600V
TO-220ABINS
PEAK REPETITIVE OFF-STATE VOLTAGE
VDRM:600V
ON STATE RMS CURRENT IT(RMS):6A
TRIAC CASE STYLE:TO-220AB
GATE TRIGGER CURRENT MAX (QI)
IGT:50MA
GATE TRIGGER VOLTAGE MAX VGT:1.3V
PEAK GATE POWER:1W
ROHS COMPLIANT: YES
BTA06-600CRG
Spécifications
- Part # BTA06-600CRG
Description du produit:
BTA06600CRG
TRIAC
6A
600V
TO-220ABINS
VDRM:600V
TRIAC CASE STYLE:TO-220AB
GATE TRIGGER CURRENT MAX (QI)
IGT:50MA
PEAK GATE POWER:1W