- Part # PT30-10000PSIG-1-13-2-36
- Category Hydraulics
- Category Hydraulic Pressure Sensor / Switch / Transducer
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
PT3010000PSIG113236
HIGH PERFORMANCE FIXED RANGE PRESSURE TRANSMITTER
0 TO 10000 PSI GAUGE
±0.25% OF SPAN
NON-LINEARITY BEST FIT STRAIGHT LINE PER IEC 61298-2 AT REFERENCE CONDITIONS
0.5 VDC TO 4.5 VDC
3-WIRE (RATIOMETRIC)
1/4 NPT MALE
INTEGRAL CABLE 3 FT
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 17/02/2026
PT30-10000PSIG-1-13-2-36
Garantie Radwell de 2 ans
Changer de lieu
Spécifications
- Category Hydraulics
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
PT3010000PSIG113236
0 TO 10000 PSI GAUGE
±0.25% OF SPAN
0.5 VDC TO 4.5 VDC