- Part # VMX-H-480-CB-5
- Category Drives
- Category Soft Start
- Weight 400.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
VMXH480CB5
VMX-H COMBINATION SOFT STARTER
NEMA 4/12
575V
500HP
480A
800A CIRCUIT BREAKER
STARTING CAPACITY 500% FOR 60 SEC.
CONTROL POWER TRANSFORMER
DIMENSIONS: 48"H X 33"W X 16"D
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 14/11/2022
VMX-H-480-CB-5
Spécifications
- Part # VMX-H-480-CB-5
- Category Drives
- Category Soft Start
- Weight 400.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
VMXH480CB5
VMX-H COMBINATION SOFT STARTER
NEMA 4/12
575V
500HP
480A
800A CIRCUIT BREAKER