- Part # ERJ-PA2D16R2X
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
ERJPA2D16R2X
CHIP RESISTOR
THICK FILM
16R2
0.2W
0402
RESISTANCE:16.2OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:200MW
RESISTOR CASE / PACKAGE:0402 [1005 METRIC]
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:ANTI-SURGE
VOLTAGE RATING:50V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 06/11/2024
ERJ-PA2D16R2X
Spécifications
- Part # ERJ-PA2D16R2X
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
ERJPA2D16R2X
CHIP RESISTOR
THICK FILM
16R2
0.2W
0402
RESISTANCE:16.2OHM
RESISTANCE TOLERANCE:± 0.5%
POWER RATING:200MW
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
RESISTOR TYPE:ANTI-SURGE