- Part # DRQ74-470-R
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
DRQ74470R
(PRICE/TR)
POWER INDUCTOR
47UH
1.15A
20%
FULL REEL
PRODUCT RANGE:DRQ SERIES
INDUCTANCE
PARALLEL:49.64¦H
RMS CURRENT
PARALLEL:1.15A
SATURATION CURRENT
PARALLEL:1.41A
COUPLED INDUCTOR CASE:7.6MM X 7.6MM X 4.45MM
CORE MATERIAL:FERRITEROHS COMPLI
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 22/10/2025
DRQ74-470-R
Spécifications
- Part # DRQ74-470-R
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
DRQ74470R
(PRICE/TR)
POWER INDUCTOR
47UH
1.15A
20%
FULL REEL
PRODUCT RANGE:DRQ SERIES
INDUCTANCE
PARALLEL:49.64¦H
RMS CURRENT
PARALLEL:1.15A
SATURATION CURRENT
PARALLEL:1.41A