- Part # DR1040-220-R
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
DR1040220R
(PRICE/EA) INDUCTOR
SHIELDED
22UH
2.9A
SMD
INDUCTANCE:22ΜH
RMS CURRENT (IRMS):2.5A
INDUCTOR CONSTRUCTION:SHIELDED
SATURATION CURRENT (ISAT):2.9A
PRODUCT RANGE:DR1040 SERIES
INDUCTOR CASE / PACKAGE:-
DC RESISTANCE MAX:0.073OHM ROHS COMPLIANT: YE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 22/10/2025
DR1040-220-R
Spécifications
- Part # DR1040-220-R
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
DR1040220R
(PRICE/EA) INDUCTOR
SHIELDED
22UH
2.9A
SMD
INDUCTANCE:22ΜH
RMS CURRENT (IRMS):2.5A
INDUCTOR CONSTRUCTION:SHIELDED
SATURATION CURRENT (ISAT):2.9A
PRODUCT RANGE:DR1040 SERIES
INDUCTOR CASE / PACKAGE:-