- Part # LD1117AS18TR
- Category Integrated Circuits
- Category IC Chip
- Weight 0.01 lbs
Información del Producto
Descripción:
LD1117AS18TR
FIXED LDO VOLTAGE REGULATOR
3.8V TO 10V
1.15V DROPOUT
1.8V OUT
1 AMP OUT
SOT-223-3
ROHS COMPLIANT: YES
LD1117AS18TR
Especificaciones
- Part # LD1117AS18TR
- Category Integrated Circuits
- Category IC Chip
- Weight 0.01 lbs
Información del Producto
Descripción:
LD1117AS18TR
FIXED LDO VOLTAGE REGULATOR
3.8V TO 10V
1.15V DROPOUT
1.8V OUT