- Part # L78L33ACUTR
Descripción:
L78L33ACUTR
(PRICE/TC)
IC
V REG
3.3V
SMD
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:3.3V
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MIN:-
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MAX:-
INPUT VOLTAGE MIN:8.3V
INPUT VOLTAGE MAX:30V
PRODUCT RANGE:7833 VOLTAGE REGULATORS
OUTPUT CURRENT:100MA
ROHS COMPLIANT:
L78L33ACUTR
Especificaciones
- Part # L78L33ACUTR
Descripción:
L78L33ACUTR
(PRICE/TC)
IC
V REG
3.3V
SMD
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:3.3V
INPUT VOLTAGE MIN:8.3V
INPUT VOLTAGE MAX:30V
OUTPUT CURRENT:100MA