- Part # BTA25-700B
- Category Semiconductors
- Category Thyristor/SCR/Triac/Diac/Alternistor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
BTA25700B
(PRICE/EACH)
TRIAC
700V
25A
RD91
PEAK REPETITIVE OFF-STATE VOLTAGE
VDRM:700V
ON STATE RMS CURRENT IT(RMS):25A
TRIAC CASE STYLE:RD-91
GATE TRIGGER CURRENT MAX (QI)
IGT:100MA
GATE TRIGGER VOLTAGE MAX VGT:1.3V
PEAK GATE POWER:1W
MSL:- ROHS COMPL
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 18/03/2022
BTA25-700B
Especificaciones
- Part # BTA25-700B
- Category Semiconductors
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
BTA25700B
(PRICE/EACH)
TRIAC
700V
25A
RD91
VDRM:700V
TRIAC CASE STYLE:RD-91
GATE TRIGGER CURRENT MAX (QI)
IGT:100MA
PEAK GATE POWER:1W