- Part # BTA12-600SWRG
- Category Semiconductors
- Category Thyristor/SCR/Triac/Diac/Alternistor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
BTA12600SWRG
THYRISTOR
TRIAC
600V
TO-220AB-3
PEAK REPETITIVE OFF STATE VOLTAGE:600V
GATE TRIGGER CURRENT MAX:10MA
AVERAGE ON STATE CURRENT:-
ON STATE RMS CURRENT:12A
THYRISTOR CASE STYLE:TO-220AB
NO. OF PINS:3PINS
PRODUCT RANGE:-
MSL:-ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 18/11/2024
BTA12-600SWRG
Especificaciones
- Part # BTA12-600SWRG
- Category Semiconductors
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
BTA12600SWRG
THYRISTOR
TRIAC
600V
TO-220AB-3
GATE TRIGGER CURRENT MAX:10MA
AVERAGE ON STATE CURRENT:-
ON STATE RMS CURRENT:12A