- Part # PX309-030A10V
- Category Sensors & Switches
- Category Pressure Sensor/Transducer
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
PX309030A10V
STAINLESS STEEL PRESSURE TRANSDUCER
GENERAL PURPOSE
ABSOLUTE
0 PSI TO 30 PSI
0.25 %
1/4 " NPT MALE
VOLTAGE
0 VDC TO 10 VDC
CABLE
-40 DEGC TO 85 DEGC (-40 DEGF TO 185 DEGF)
PX309 SERIES
EACH
STAINLESS STEEL PRESSURE TRANSDUCERS
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 07/01/2026
PX309-030A10V
2.Año Radwell Garantía
Cambiar ubicación
Especificaciones
- Part # PX309-030A10V
- Category Sensors & Switches
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
PX309030A10V
GENERAL PURPOSE
ABSOLUTE
0 PSI TO 30 PSI
0.25 %
1/4 " NPT MALE
VOLTAGE
0 VDC TO 10 VDC